Zespół Szkół w Repkach

Strona główna

Najnowsze aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Powiększ zdjęcie Międzynarodowy%20Dzień%20Kropki%20w%20przedszkolu

15 września obchodziliśmy ,,Międzynarodowy Dzień Kropki'' Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia i działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę .Był to dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w naszych serduszkach.

22 września 2022
Czytaj więcej o: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Dzień Przedszkolaka.

Powiększ zdjęcie Dzień%20Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż do , wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W 2022 rok w ten wyjątkowy dzień, Przedszkolaki z Repek, zgodnie z  kilkuletnią tradycją, radośnie świętowały w kolorowo udekorowanej sali. W tym roku czekało na dzieci wiele atrakcji i zabaw. Spotkanie integracyjne wszystkich  przedszkolaków, dzieci rozpoczęły odśpiewaniem piosenki „Przedszkolaki to my” i prezentacją piosenek poszczególnych grup „Słoneczek”, „Krasnali” i „Motyków”. Krótki quiz wiedzy o naszym przedszkolu zakończyło wręczenie słodkich upominków. Następnie dzieci uczestniczyły we wspólnych tańcach, pląsach, zabawach ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej i konkursach sportowych. Wiele uśmiechów na buziach przedszkolaków wywołały pamiątkowe medale i upominki- balonowe pieski, kotki i miecze. Wesołe tańce, śpiewy i śmiechy rozbrzmiewały w naszym przedszkolu przez cały  świąteczny dzień.

22 września 2022
Czytaj więcej o: Dzień Przedszkolaka.

Koncert grupy muzycznej Limbos

Powiększ zdjęcie Koncert%20zespołu%20Limbos

Dnia 13 września 2022 roku w naszej szkole odbył się koncert grupy muzycznej Limbos. Uczestniczyli w nim wychowankowie przedszkola oraz uczniowie szkoły podstawowej. W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Henryka Warsa oraz kilka współczesnych przebojów . Pan Wiesław Miadziółko podkreślił, że wraz ze swoją grupą muzyczną przyjeżdża do naszej placówki już od 38 lat. Z wielką pasją i zaangażowaniem opowiedział o historii wykonywanych utworów,  a uczniowie z wielkim skupieniem ich wysłuchali.  Była to jak zawsze wspaniała lekcja muzyki na żywo.

16 września 2022
Czytaj więcej o: Koncert grupy muzycznej Limbos

Narodowe Czytanie w ZS w Repkach.

Powiększ zdjęcie Narodowe%20%20Czytanie%20w%20ZS%20w%20Repkach.

12 września 2022 roku w ZS w Repkach odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą były ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza wydane 200 lat temu w Wilnie. Był to zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze utwory okazały się przełomowe i dzisiaj trudno sobie wyobrazić       bez nich dzieje  literatury polskiej. Ballady i romanse  są niezwykle popularne, ciągle zachwycają, łączą pokolenia Polaków i dlatego zostały wybrane na lekturę Narodowego Czytania.  Cykl ,,Ballady         i romanse składa się z 14 utworów i są to: ,,Pierwiosnek”, ,,Romantyczność”, ,,Świteź”,  ,,Świtezianka”,. ,, Rybka”, ,,Powrót taty”, ,,Kurhanek Maryli”, ,,Do przyjaciół”, ,,To lubię”, ,,Rękawiczka”, ,,Pani Twardowska”, ,,Tukaj”, ,,Lilie”, ,,Dudarz”.   W naszej szkole   Narodowe Czytanie przygotowali uczniowie klasy VII w saloniku stylizowanym  na epokę romantyzmu.  W ramach spotkania przedstawili prezentację multimedialną o życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Następnie przeczytali wybrane teksty ze zbioru ,,Ballady” i romanse” Adama Mickiewicza, a były to: ,,Pierwiosnek”, ,,Świtezianka”, ,,Powrót taty”, Romantyczność”, ,,Rękawiczka”, ,,Kurhanek Maryli” i ,,Pani Twardowska”.    

     Narodowe Czytanie to akcja, która ma zachęcić do czytania największych dzieł literatury polskiej. Warto ją kontynuować, żeby uczniowie docenili piękno literatury i mieli potrzebę jej poznawania.

                                                                                                                                                                                                                                                                                            Krystyna Cieciora

13 września 2022
Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie w ZS w Repkach.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Powiększ zdjęcie uoczyste%20rozpoczęcie%20roku%20szkolnego%202022/2023

 

IMG_0017.JPG

 

1 września 2022 r w Zespole Szkół w Repkach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie szkoły podstawowej wraz z rodzicami, grono pedagogiczne i pracownicy oraz zaproszeni goście spotkali się na hali sportowej. Dyrektor Zespołu Szkół w Repkach p. Maria Pietrzak powitała zebranych, szczególnie ciepło powitała pierwszoklasistów, życząc im pięknej przygody z nauką w murach naszej szkoły. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia udanego i wypełnionego sukcesami roku szkolnego. Głos zabrała również Wójt Gminy Repki Pani Apolonia Stasiuk, która również życzyła uczniom i nauczycielom powodzenia w kolejnym roku szkolnym oraz nadmieniła o nowych inwestycjach podejmowanych przez gminę, a mających na celu podniesienie warunków i jakości pracy, które w tym roku obejmą Zespół Szkół w Repkach.

5 września 2022
Czytaj więcej o: UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Rok szkolny 2018-2019 Szkoła Podstawowa <br /> im. ks. Jana Twardowskiego w  Kolniczkach

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Wychowankowie,

uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 r. według następującego harmonogramu:

8: 15 Msza Św. w Kościele Parafialnym

9:00  spotkanie w hali sportowej Zespołu Szkół w Repkach.

 

 

28 sierpnia 2022
Czytaj więcej o: ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023