Zespół Szkół w Repkach

Strona główna

Najnowsze aktualności

OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO SZKOLNE I ALBUS

4 maja 2021 roku uczniowie z ZS w Repkach wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Test konkursowy składał się z 10 pytań konkursowych i tekstu dyktanda. Najlepsze wyniki uzyskali i otrzymali tytuł laureata uczniowie: Julia Olszewska (klasa V), Zuzanna Małczuk (klasa V), Weronika Jaszczuk (klasa IV). Wyróżnienia uzyskali uczniowie: Olga Grodzka (klasa V), Aleksander Cieciora (klasa VIII). 

    Uczeń Aleksander Cieciora z klasy VIII wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Albus z języka polskiego i otrzymał tytuł laureata oraz z historii – otrzymał wyróżnienie.

      Składamy serdeczne podziękowania  uczniom za pracę i trud włożony w przygotowanie do konkursów. Gratulacje.

                                                                                        Krystyna Cieciora

29 czerwca 2021
Czytaj więcej o: OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO SZKOLNE I ALBUS

Solidarność. Podaj dalej!

Powiększ zdjęcie Solidarność.%20Podaj%20dalej!%20Dzieci%20wysyłają%20kartki

Dzieci wysyłają solidarność pocztą

 

          35 kartek pocztowych z przekazem solidarnościowym wyślą uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach. Pocztówki trafią do wybranych, nieznajomych adresatów w Polsce i zagranicą. Akcja jest organizowana w ramach międzynarodowego programu Solidarność. Podaj dalej!, który w Polsce prowadzi Fundacja Szkoła z Klasą. Równolegle akcja toczy się we Francji, Hiszpanii i Chorwacji. Punktem kulminacyjnym jest wysyłka kartek, która odbędzie się w okolicy 21 marca - Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją i Rasizmem.  

       W dzisiejszej szkole szczególnie potrzebne są działania, które dają impuls do rozmowy na temat różnorodności, nietolerancji czy rozmaitych form dyskryminacji, a jednocześnie rozwijają umiejętność krytycznego myślenia i formułowania poglądów. To dlatego blisko 40- osobowa grupa uczniów i nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach włączyła się do akcji Solidarność. Podaj dalej! Założenie jest proste - 21 marca, w Międzynarodowym Dniu Walki z Dyskryminacją i Rasizmem, młodzi ludzie wyślą kartki pocztowe do losowo wybranych osób i instytucji w Polsce i zagranicą. Każda pocztówka będzie niosła podwójny przekaz - z jednej strony przez zdjęcie na kartce, z drugiej - dzięki osobistej wiadomości napisanej przez ucznia. Młodzi nadawcy liczą, że dostaną odpowiedzi na wysłane pocztówki.

       Uczniowie zostaną wcześniej przygotowani do wysłania kartek. Pracowali ze swoimi nauczycielami ze zdjęciami, zrobionymi przez fotografów z różnych krajów europejskich, które znajdują się na pocztówkach. Analizowali i interpretowali fotografie, poznawali kontekst ich powstania. Następnie wzięli udział w warsztatach pisarskich, na których ćwiczyli redakcję tekstu. Wypisując kartki, dzieci dzieliły się swoimi przemyśleniami.

      Akcja Solidarność. Podaj dalej!, w której uczestniczy szkoła Publiczna Szkoła Podstawowa w Repkach, to międzynarodowy projekt, realizowany równolegle w czterech krajach - Chorwacji, Francji, Hiszpanii i w Polsce. W naszym kraju działania prowadzi Fundacja Szkoła z Klasą. Pierwszą odsłonę akcja miała w zeszłym roku; uczniowie z całego kraju wysłali wtedy 700 pocztówek.  

     

                                                                                                                     Krystyna Cieciora

 

 

29 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Solidarność. Podaj dalej!

Osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021.

Powiększ zdjęcie zawody%20sportowe

„ZA KAŻDYM TRIUMFEM KRYJĄ SIĘ NOWE WYZWANIA”

 WIELKIE GRATULACJE !

W dniu 01.10.2021 w Sterdyni,  odbyły  się  Powiatowe Indywidualne Biegi  Przełajowe.    Reprezentacja naszej szkoły składała   się z 12 osób. W zawodach zdobyliśmy 2 medale a 4 osoby awansowały do biegów regionalnych.

I miejsce i awans do regionu zdobyła Martyna Wiceńciak

III miejsce +awans do regionu wywalczyła Oliwia Bartosiak

 

 

SOKOŁOWSKA OLIMPIADA DZIECI:   „Piłkarskie szóstki”

W dniu 2.06.2021 w eliminacjach do zawodów powiatowych w Jabłonnie Lackiej nasza drużyna składająca się zarówno z chłopców jak i dziewcząt z klas IV i  młodszych ,  wywalczyła  awans do finałów zdobywając   I m-ce w piłce nożnej. 

Skład drużyny  :

Weronika Jaszczuk

Lena Cielemęcka

Karol Cielemęcki

Tymoteusz Bojar

Aleksander  Mercha

Kacper Olszewski

Mikołaj Gawroński

Błażej Grodzki

Damian Żółkowski

 

7.06.2021 SOKOŁOWSKA OLIMPIADA DZIECI- Indywidualne biegi przełajowe.

Na zawodach Sokołowie Podlaskim zdobywamy III m-ce drużynowo chłopców. To był świetny występ naszych uczniów.

 

 

8.06.2021 XXII Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Lekkoatletyce im. R. Lecyka.

Brawa dla reprezentacji naszej szkoły! Zarówno dziewczynki jak też chłopcy zdobywają kolejne medale. Wielkie  gratulacje!

I m-ce w biegu na 800 m dziewcząt – Martyna wiceńciak

I m-ce w skoku w dal dziewcząt- Martyna  Wiceńciak

II m-ce w biegu na 100 m dziewcząt- Oliwia Kamińska

III m-ce w skoku w dal dziewcząt- Oliwia  Kamińska

III miejsce w skoku w dal Chłopców- Dominik Remiszewski

III m-ce w pchnięciu kulą dziewcząt – Amelia Andrzejewska

IV m-ce w skoku w dal dziewcząt młodszych – Oliwia Bartosiak

II m-ce drużynowo dziewcząt

 

29 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021.

WYCIECZKA DO NAŁĘCZOWA I KAZIMIERZA

Powiększ zdjęcie Wycieczka%20do%20Nałęczowa%20i%20Kazimierza

18 czerwca uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach uczestniczyli

 w  wycieczce do Nałęczowa i Kazimierza.Po długim okresie zdalnego nauczania udało się nam, przynajmniej na jeden dzień, wybrać w podróż do jednego z piękniejszych zakątków Polski.W Nałęczowie,który słynie z wód leczniczych i jest miejscowością uzdrowiskową,mieliśmy okazję odwiedzić Park Zdrojowy i spróbować kilku rodzajów wód leczniczych.Mogliśmy się przekonać jak różnorodne smaki może mieć woda.Następnie pojechaliśmy do Kazimierza.Pierwszym punktem programu był rejs statkiem po Wiśle.Ze statku roztaczał się piękny widok na położone na wzgórzach miasteczko.Cały czas towarzyszyły nam mewy,które uczniowie próbowali dokarmiać.Po zejściu ze statku zwiedzaliśmy miasto z Panią przewodnik.Mimo wysokiej temperatury,udało się nam wejść do ruin zamku i baszty oraz na Górę Trzech Krzyży.Na końcu naszego pobytu w Kazimierzu zakupiliśmy słynne kazimierskie koguty z ciasta i w dobrych humorach wyruszyliśmy w drogę powrotną do Repek.
 
29 czerwca 2021
Czytaj więcej o: WYCIECZKA DO NAŁĘCZOWA I KAZIMIERZA

Wycieczka do Białowieży

 

Wycieczka do Białowieży

Mali podróżnicy ze "Słoneczek" i "Krasnali" z dwóch grup z Przedszkola w Repkach, 22.06. 2021 wybrali się na wycieczkę do Puszczy Białowieskiej. Z ogromnym zaciekawieniem dzieci mogły oglądać żywe zwierzęta w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Szczególnie pięknie zaprezentował się wilk, stojąc na polance w promieniach słońca, żubroń w całej krasie spacerował przy samym ogrodzeniu, jeleń pokazał w całej okazałości swoje poroże, ale największe zainteresowanie wzbudziły oczywiście żubry, które całym stadem odpoczywały w cieniu drzewa. Niektóre zwierzęta próbowały się ukryć, ale bystre oko Pana Przewodnika, wypatrzyło rysia, dziki, sarny i żbika.

 Następnie przyszedł czas na Muzeum Przyrodnicze, z którego wyszły dzieci zafascynowane wspaniałymi scenkami z życia zwierząt. Emocjom pozwoliła ochłonąć chwila rozrywki na placu zabaw, gdzie również w centrum zainteresowania były sylwety żubrów. Po zakupie pamiątek i pysznym obiedzie wszyscy szczęśliwie wrócili do Repek, gdzie wrażeniami można było podzielić się z niecierpliwie oczekującymi swoich pociech rodzicami.

 Dziękujemy serdecznie naszym przewodnikom za serdeczność i ciekawy przekaz ciekawostek ze świata zwierząt.

29 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Wycieczka do Białowieży

Uczniowie z ZS w Repkach na wycieczce w Lublinie

Powiększ zdjęcie wycieczka%20do%20Lublina

  16 czerwca 2021 roku uczniowie z klas V-VIII z ZS w Repkach wzięli udział w wycieczce do Lublina. Po przyjeździe do Lublina mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Wsi Lubelskiej. Poznać dawną architekturę, przedmioty użytku codziennego i zwyczaje wsi lubelskiej oraz spędzić czas na obserwacji zwierząt domowych. Po przejeździe na Plac Zamkowy odbyło się zwiedzanie          z przewodnikiem  zabytków lubelskiego Starego Miasta. Uczniowie odwiedzili: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Bramę Grodzką, Bazylikę ojców dominikanów, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedrę, Bramę Krakowską, Nowy Ratusz. Po wizycie w galerii przyszedł czas na powrót do domu, w czasie którego uczestnicy wycieczki bawili się przy muzyce biesiadnej i śpiewali ulubione przeboje znanych piosenkarzy.

            Wycieczką była okazją do zapoznania się z historią i zabytkami Lublina, architekturą  i tradycjami wsi lubelskiej. I najważniejsze – okazją do wspólnego spędzenia czasu przez uczniów.

                                                                                                         

Krystyna Cieciora

Barbara Flazińska

24 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Uczniowie z ZS w Repkach na wycieczce w Lublinie