Zespół Szkół w Repkach

Strona główna

Najnowsze aktualności

Ślubowanie klasy pierwszej.

Powiększ zdjęcie Ślubowanie%20klasy%20pierwszej.

W piątek 15 października 2021r. w Szkole Podstawowej w Repkach odbyła się bardzo ważna uroczystość- pasowanie na ucznia naszych pierwszoklasistów. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości wspólnie z wychowawczynią: p. Bożeną Adamczuk. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Na początku uroczystości Pani Dyrektor Maria Pietrzak powitała przybyłych gości: Panią Wójt Apolonię Stasiuk, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Panią Ewę Czarkowską, Panią Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Teresę Stasiuk, Komendanta Policji Jarosława Kacprzyka oraz dzielnicowego Pana Marcina Szurowskiego. Po powitaniu gości Pani Dyrektor kilka ciepłych słów skierowała do pierwszoklasistów i oddała im głos. Uczniowie klasy pierwsze przedstawili program artystyczny, pięknie prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów uroczystego ślubowaniu oraz pasowania na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Repkach. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Ciepłe i miłe słowa skierowała do pierwszoklasistów Pani Wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk. Pochwaliła umiejętności uczniów, życzyła miłych chwil w szkole i wręczyła upominki. Słowa uznania oraz upominki i słodkości otrzymali pierwszoklasiści od Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pani Ewy Czarkowskiej. Upominki posypały się również od Pani Teresy Stasiuk i zaproszonych Policjantów. Po zakończonej uroczystości uczniowie klasy pierwszej z wychowawcą, rodzicami, dyrekcją i zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek, którym okazał się wspaniały tort. Na pewno uczniowie będą starali się swoim zachowaniem i nauką sprawić radość Rodzicom i Nauczycielom.

 

26 października 2021
Czytaj więcej o: Ślubowanie klasy pierwszej.

#SZKOŁA PAMIĘTA

 

https://ankiety-sio.men.gov.pl/ankiety/SzkolapamietaLOGOTYP.jpg

Po raz kolejny Uczniowie, Nauczyciele oraz Pracownicy naszej szkoły biorą udział w akcji "Szkołą Pamięta".

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

25 października 2021
Czytaj więcej o: #SZKOŁA PAMIĘTA

IV Konkurs Recytatorski im. Franciszka Kobryńczuka

Powiększ zdjęcie IV%20Konkurs%20Recytatorski%20im.%20Franciszka%20Kobryńczuka%20

Brak opisu.

 

 Dnia 21 października 2021r.  w Bibliotece Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim odbył się IV konkurs recytatorski im. Franciszka Kobryńczuka. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w II kategoriach wiekowych: klasy I-IV i klasy V-VIII.W pierwszej z kategorii wziął udział uczeń naszej szkoły Błażej Grodzki z klasy IV. Recytował wiersz pt.,,Wesele we wsi Króle'’. Do konkursu przygotowywała go polonistka p. Urszula Sosna. Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

25 października 2021
Czytaj więcej o: IV Konkurs Recytatorski im. Franciszka Kobryńczuka

Finał piłkarskich szóstek chłopców.

W dniu 06 października 2021, w Sokołowie Podlaskim , odbył się   Powiatowy  finał piłkarskich szóstek chłopców z klas VI i młodszych. W zawodach startowało 6  drużyn z poszczególnych gmin naszego powiatu , które wcześniej wygrały eliminacje. Po wyjściu z grupy nasi zawodnicy walczyli o medal brązowy, jednak ulegli drużynie z Bielan 0-2 co dało nam IV miejsce.

 Skład naszej reprezentacji :

 

Mikołaj Gawroński, Tymoteusz Bojar, Karol Cielemęcki, Aleksander Mercha, Piotr Krasnodębski, Julian Matysiak, Bartosz Chojecki, Alex Romańczuk, Oskar Matysiak.

20 października 2021
Czytaj więcej o: Finał piłkarskich szóstek chłopców.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE.

Powiększ zdjęcie Dzień%20Edukacji%20Narodowej.

15 października 2021 r. w Zespole Szkół w Repkach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.

Część oficjalną rozpoczęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (Martyna Soczyńska kl. VIIIA, Szymon Jóźwiuk kl. VIIIB) i złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowali za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

Następnie w części artystycznej, uczniowie klas IV-VIII śpiewem i przedstawieniem wyrazili swoje podziękowanie. Formą podziękowania były również bukiety z kwiatami wykonane przez uczniów pod opieką wychowawców, które wraz z portretami nauczycieli zdobiły halę sportową.

Podsumowując część artystyczną wszyscy uczniowie wykonali układ taneczny do piosenki Jerusalema Challenge.

Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki. 

20 października 2021
Czytaj więcej o: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE.

Przedszkole na warsztatach czekoladowych

Powiększ zdjęcie Przedszkole%20na%20warsztatach%20czekoladowych.

To my „Mistrzowie czekolady” tak mogą o sobie powiedzieć przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Repkach po odbyciu czekoladowych warsztatów i otrzymaniu dyplomu nadającego tytuł „Mistrza Czekolady”.  Dnia 12 października 2021 r. przed budynek naszego  przedszkola zajechał czekoladowy autobus . Dzieci po wkroczeniu do niego zmieniły się w cukierników. Założyły czarne fartuszki,  po czym wysłuchały historii o czekoladzie, poznały smak trzech rodzajów czekolady. Każde dziecko wybrało najładniejszą foremkę i wykonało swoją czekoladkę. Następnie dzieci udekorowały swoje czekoladki. Pięknie wykonane prace dzieci zapakowały do specjalnych pudełek  i zabrały ze sobą. Słodkie warsztaty dały dzieciom wiele frajdy. Wspaniale było choć przez chwilę trafić do magicznego świata czekolady.

14 października 2021
Czytaj więcej o: Przedszkole na warsztatach czekoladowych