Jesteś tutaj: Start / Przedszkole

Przedszkole

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu w Repkach

Przejdź do - Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu w Repkach
Brak opisu.
 
W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z przedszkola w Repkach uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.  W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. W tym dniu radości i zabawy nie było końca, każdy bardzo chętnie uczestniczył w zajęciach. Dzieci przyniosły ulubione swoje pluszaki.Opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Jadą, jadą misie". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.  Skosztowały słodkiego przysmaku misia-miodu.
Uroczystość została zwieńczona misiowym tortem.
Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
 
 
5 grudnia 2021

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Przejdź do - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka' 
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"  
Tradycją w Przedszkolu w Repkach stały się obchody,, Ogólnopolskiego 
Święta Przedszkolaka''.  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach .
 Przedszkolaki rzucały kółkami do celu, chodziły z krążkiem na głowie, rzucały piłką do celu, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej .
Wspólnie odśpiewały piosenkę ,,Super Przedszkolak''  
 Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.
 W nagrodę dzieci otrzymały słodycze i medale ,,Super Przedszkolaka''
26 września 2021

Wycieczka do Białowieży

 

Wycieczka do Białowieży

Mali podróżnicy ze "Słoneczek" i "Krasnali" z dwóch grup z Przedszkola w Repkach, 22.06. 2021 wybrali się na wycieczkę do Puszczy Białowieskiej. Z ogromnym zaciekawieniem dzieci mogły oglądać żywe zwierzęta w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Szczególnie pięknie zaprezentował się wilk, stojąc na polance w promieniach słońca, żubroń w całej krasie spacerował przy samym ogrodzeniu, jeleń pokazał w całej okazałości swoje poroże, ale największe zainteresowanie wzbudziły oczywiście żubry, które całym stadem odpoczywały w cieniu drzewa. Niektóre zwierzęta próbowały się ukryć, ale bystre oko Pana Przewodnika, wypatrzyło rysia, dziki, sarny i żbika.

 Następnie przyszedł czas na Muzeum Przyrodnicze, z którego wyszły dzieci zafascynowane wspaniałymi scenkami z życia zwierząt. Emocjom pozwoliła ochłonąć chwila rozrywki na placu zabaw, gdzie również w centrum zainteresowania były sylwety żubrów. Po zakupie pamiątek i pysznym obiedzie wszyscy szczęśliwie wrócili do Repek, gdzie wrażeniami można było podzielić się z niecierpliwie oczekującymi swoich pociech rodzicami.

 Dziękujemy serdecznie naszym przewodnikom za serdeczność i ciekawy przekaz ciekawostek ze świata zwierząt.

29 czerwca 2021

Radosny Dzień Dziecka w Przedszkolu w Repkach.

Przejdź do - Radosny Dzień Dziecka w Przedszkolu w Repkach.
Dzień Dziecka to jeden z najważniejszych dni, na które czekają wszystkie dzieci.W naszym Przedszkolu w Repkach był to dzień wyjątkowy, pełen radości i niespodzianek. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny o genezie Dnia Dziecka i Prawach Dziecka a później podekscytowane czekającą je przygodą wyruszyły na poszukiwanie pirackiego skarbu. Skarbem okazała się skrzynka pełna słodkości! W radosnym nastroju dzieci bawiły się na placu zabaw oraz mogły skorzystać z pomalowania twarzy. Na licach przedszkolaków pojawiły się motylki,serduszka, gwiazdki itp. Miłą niespodzianką była wizyta policjantów,którzy opowiedzieli o swojej pracy i umożliwili dzieciom obejrzenie radiowozu od środka. Po spotkaniu z policjantami dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych i zabawach z balonami. Dzieci obejrzały także film pt." Smerfy ". Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak zabrał do domu na pamiątkę wybrany przez siebie balonik - pieska,miecz czy też węża oraz upominek przygotowany z okazji Dnia Dziecka przez rodziców. Wychowawcy
 
 
 
 
14 czerwca 2021

Dzień Dziecka w przedszkolu - zdjęcia ciąg dalszy

Przejdź do - Dzień Dziecka w przedszkolu - zdjęcia ciąg dalszy
14 czerwca 2021

Bal karnawałowy w przedszkolu

Przejdź do - Bal karnawałowy w przedszkolu

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły i wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

11.02 2021 r Odbył się bal w Przedszkolu w Repkach w związku z panującą pandemią, odbył się on indywidualnie w grupach .. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek.  W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, strażaka, Spider-Mana, tygryska, pszczółkę ,…  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

15 lutego 2021
Czytaj więcej o: Bal karnawałowy w przedszkolu