Jesteś tutaj: Start / O nas / Psycholog - Logopeda

Psycholog - Logopeda

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Pedagog: mgr Katarzyna Witan

Psycholog: mgr Mariusz Kroll

Logopeda:  mgr Aneta Romańczuk

Artykuły

Cyberbulling

Przejdź do - Cyberbulling
25 stycznia 2021

Poradnia on-line "Zawsze jest jakieś wyjście"

W odpowiedzi na zagrożenia wynikające z pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności do uzyskania specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczniów, wychowanków, rodziców i nauczycieli szkół oraz placówek oświatowych, zlecono w 2020 r. Fundacji Drabina Rozwoju, do realizacji, zadanie publiczne stworzenia poradni on-line z zakresu ochrony zdrowia psychicznego. Poradnia on-line Zawsze jest jakieś wyjście łączy użytkowników poszukujących pomocy: psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej ze specjalistami oraz instytucjami publicznymi, które taką pomoc zapewniają. Umożliwia współpracę wielosektorową na rzecz pomocy dziecku i rodzinie przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi informatycznych. Portal poradni on-line wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne zabezpieczające politykę prywatności.

25 stycznia 2021
Czytaj więcej o: Poradnia on-line "Zawsze jest jakieś wyjście"

Poradnik dla Rodziców

Jak kochać i wymagać. Poradnik dla Rodziców

21 grudnia 2020

Depresja - co robić? czego nie robić?

Depresja może dotknąć każdego. Bez względu na wiek, wyniki w nauce, popularność czy liczbę znajomych na Facebooku. Gorszy dzień może zdarzyć się każdemu. Jeśli jest ich jednak coraz więcej może to być objaw choroby, która wymaga pomocy specjalisty.

14 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Depresja - co robić? czego nie robić?

"Bądź kumplem, nie dokuczaj" - kampania społeczna Cartoon Network

Drodzy uczniowie!
 

Rozpoczęła się 6. edycja kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, której celem jest promowanie życzliwych postaw i przeciwdziałanie dokuczaniu. Jej ambasadorem został Kamil Stoch.

 
Kamil Stoch zaprasza do Klubu Kumpli!

„Dobro powraca – z tym przekazem chciałbym dotrzeć do każdej miejscowości, do każdej szkoły, do każdego dziecka” – mówi Kamil Stoch, który został ambasadorem 6. edycji kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Akcja ma na celu promowanie koleżeńskich zachowań i przeciwdziałanie dokuczaniu. 

 Z przyjemnością dołączyłem do grona ambasadorów kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”! Wartości takie jak życzliwość i fair-play są mi szczególnie bliskie. Od kiedy pamiętam, kierowałem się nimi zarówno w sporcie, jak i w życiu. Dobro powraca – z tym przekazem chciałbym dotrzeć do każdej miejscowości, do każdej szkoły, do każdego dziecka. Apeluję do nauczycieli, opiekunów i rodziców: bądźmy w jednej drużynie, wspólnie realizujmy odpowiedzialną misję szerzenia wzajemnego szacunku – komentuje skoczek narciarski. 
14 grudnia 2020
Czytaj więcej o: "Bądź kumplem, nie dokuczaj" - kampania społeczna Cartoon Network

DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA

Drodzy Uczniowie!
 

XMA Header ImageSOS Czat:  brpd.gov.pl

 
Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania - 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji możecie uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów. Dzwoniący pod numer telefonu zaufania nie ponoszą żadnych kosztów. Także wspomniany wcześniej czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieci i młodzieży takiego wsparcia.
13 grudnia 2020
Czytaj więcej o: DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA