Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Walentynki w naszej szkole.

Przejdź do - Walentynki w naszej szkole.

14 lutego 2024r. w naszej szkole obchodziliśmy „DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO”.  To szczególny dzień, na który warto przygotować coś wyjątkowego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował „Pocztę Walentynkową”. Listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do adresatów przez walentynkowych listonoszy.

19 lutego 2024

Zajęcia z robotyki.

Przejdź do - Zajęcia z robotyki.

9 lutego 2024 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia z robotyki dla  przedszkolaków z zerówki oraz uczniów klas od I - III.  Zajęcia były prowadzone przez profesjonalnych instruktorów, którzy  pomagali dzieciom w konstruowaniu pojazdów. Po złożeniu z klocków  samochodu, dzieci uruchomiły go i mogły za pomocą tabletu nim sterować. Zajęcia te wzbudziły duże zainteresowanie i przyniosły wiele radości z możliwości tworzenia własnych zabawek.

12 lutego 2024

WYJAZDOWA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

Przejdź do - WYJAZDOWA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

9 lutego 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół w Repkach obejrzeli spektakl pt. „Projekt Mickiewicz” w wykonaniu aktorów  Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie odbyło się w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

        Artyści przybliżyli widowni twórczość naszego największego wieszcza. Uczniowie usłyszeli prawie wszystkie  jego utwory, bądź  fragmenty utworów zawarte w podstawie programowej. Aktorzy dokonywali również analizy tychże dzieł . Pojawiły się tu takie utwory jak : „Pani Twardowska”, „Powrót taty”, Pan Tadeusz- fragmenty : „Koncert Wojskiego”,” Burza” , „ Opis chmur”,  „Poranek w Soplicowie”, „ Matecznik” i inne. Widownię stanowili  uczniowie szkół średnich oraz szkół podstawowych, gdyż prezentowane utwory  występują  w programach szkolnych obu typu szkół.

        Nasi uczniowie bez trudu rozpoznawali tytuły dzieł, nazywali ich bohaterów, a nawet wspólnie z aktorami recytowali je. Mikołaj z klasy IV i Lidka z klasy V wystąpili na scenie, odgrywając role w „ Pani Twardowskiej”.

   Spektakl wszystkim bardzo się podobał . Dzięki efektom specjalnym, świetnej choreografii i scenografii , akcentom komediowym oraz dialogom typu aktor – widz nikt z nas się nudził.  Przedstawienie było dla uczniów doskonałym utrwaleniem  i sprawdzianem ich wiedzy.  Wspólny wyjazd dostarczył nam niezapomnianych wrażeń.

                                                  

    

12 lutego 2024

" Powstaniec 1863"

Przejdź do - " Powstaniec 1863"

7 lutego 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół w Repkach pojechali do Sokołowskiego Ośrodka Kultury, gdzie obejrzeli film pt. „Powstaniec 1863”. Produkcja opowiada o losach Stanisława Brzóski – księdza katolickiego organizującego oddziały powstańcze i dowodzącego nimi w potyczkach z rosyjskim zaborcą. Tytułowy Powstaniec, ksiądz Stanisław Brzóska, w wyniku splotu wydarzeń, w 1863 roku stanął na czele – jak się później okaże – najdłużej walczącego oddziału Powstania Styczniowego. Dzięki uczestnictwu w tym pokazie uczniowie przypomnieli sobie wydarzenia historyczne związane z tym okresem w dziejach Polski oraz bliżej poznali heroiczną postawę Księdza Brzóski.

12 lutego 2024

Dzień Bezpiecznego Internetu

Przejdź do - Dzień Bezpiecznego Internetu

Na początku lutego, nasza szkoła włączyła się w obchody z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, pod hasłem przewodnim: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”, których celem jest podejmowanie i propagowanie działań dotyczących bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli, wychowawców z problematyką bezpieczeństwa w Internecie oraz dostarczenie wiedzy, jak pozytywnie należy wykorzystywać Internet.

W ramach działań przygotowano tematyczne gazetki ścienne. Na lekcjach informatyki, godzinach wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Uczniowie poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, dowiedzieli się gdzie i u kogo mogą uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Omówione zostały również zasady netykiety, czyli zasady właściwego zachowania w sieci. Pozyskaną wiedzę uczniowie przedstawili w postaci prac graficznych oraz plakatów, które zdobią szkolny korytarz.

Wszelkie działania uświadomiły naszym uczniom, jakie zagrożenia mogą pojawić się w Internecie i jak bezpiecznie należy z niego korzystać.

12 lutego 2024

REKRUTACJA DZIECI DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W REPKACH NA ROK SZKOLNY 2024/2025

I N F O R M A C J A
w sprawie rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Repkach
na rok szkolny 2024/2025


Dyrektor Zespołu Szkół w Repkach

i n f o r m u j e,  że:


1. Dzieci do Publicznego Przedszkola w Repkach przyjmuje się po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Dotyczy to wyłącznie dzieci przyjmowanych po raz pierwszy do przedszkola.
Rodzice dzieci już przyjętych i uczęszczających do przedszkola składają na kolejny rok szkolny  deklarację  o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Publicznym Przedszkolu w Repkach.

2. Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica dziecka.

Formularz wniosku dostępny jest w sekretariacie Zespołu Szkół w Repkach oraz w plikach dołączonych poniżej.

6 lutego 2024