Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Uczniowie z ZS w Repkach na wycieczce w Lublinie

Przejdź do - Uczniowie z ZS w Repkach na wycieczce w Lublinie

  16 czerwca 2021 roku uczniowie z klas V-VIII z ZS w Repkach wzięli udział w wycieczce do Lublina. Po przyjeździe do Lublina mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Wsi Lubelskiej. Poznać dawną architekturę, przedmioty użytku codziennego i zwyczaje wsi lubelskiej oraz spędzić czas na obserwacji zwierząt domowych. Po przejeździe na Plac Zamkowy odbyło się zwiedzanie          z przewodnikiem  zabytków lubelskiego Starego Miasta. Uczniowie odwiedzili: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Bramę Grodzką, Bazylikę ojców dominikanów, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedrę, Bramę Krakowską, Nowy Ratusz. Po wizycie w galerii przyszedł czas na powrót do domu, w czasie którego uczestnicy wycieczki bawili się przy muzyce biesiadnej i śpiewali ulubione przeboje znanych piosenkarzy.

            Wycieczką była okazją do zapoznania się z historią i zabytkami Lublina, architekturą  i tradycjami wsi lubelskiej. I najważniejsze – okazją do wspólnego spędzenia czasu przez uczniów.

                                                                                                         

Krystyna Cieciora

Barbara Flazińska

24 czerwca 2021

OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO SZKOLNE I ALBUS

4 maja 2021 roku uczniowie z ZS w Repkach wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Test konkursowy składał się z 10 pytań konkursowych i tekstu dyktanda. Najlepsze wyniki uzyskali i otrzymali tytuł laureata uczniowie: Julia Olszewska (klasa V), Zuzanna Małczuk (klasa V), Weronika Jaszczuk (klasa IV). Wyróżnienia uzyskali uczniowie: Olga Grodzka (klasa V), Aleksander Cieciora (klasa VIII). 

    Uczeń Aleksander Cieciora z klasy VIII wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Albus z języka polskiego i otrzymał tytuł laureata oraz z historii – otrzymał wyróżnienie.

      Składamy serdeczne podziękowania  uczniom za pracę i trud włożony w przygotowanie do konkursów. Gratulacje.

                                                                                        Krystyna Cieciora

29 czerwca 2021

Solidarność. Podaj dalej!

Przejdź do - Solidarność. Podaj dalej!

Dzieci wysyłają solidarność pocztą

 

          35 kartek pocztowych z przekazem solidarnościowym wyślą uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach. Pocztówki trafią do wybranych, nieznajomych adresatów w Polsce i zagranicą. Akcja jest organizowana w ramach międzynarodowego programu Solidarność. Podaj dalej!, który w Polsce prowadzi Fundacja Szkoła z Klasą. Równolegle akcja toczy się we Francji, Hiszpanii i Chorwacji. Punktem kulminacyjnym jest wysyłka kartek, która odbędzie się w okolicy 21 marca - Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją i Rasizmem.  

       W dzisiejszej szkole szczególnie potrzebne są działania, które dają impuls do rozmowy na temat różnorodności, nietolerancji czy rozmaitych form dyskryminacji, a jednocześnie rozwijają umiejętność krytycznego myślenia i formułowania poglądów. To dlatego blisko 40- osobowa grupa uczniów i nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach włączyła się do akcji Solidarność. Podaj dalej! Założenie jest proste - 21 marca, w Międzynarodowym Dniu Walki z Dyskryminacją i Rasizmem, młodzi ludzie wyślą kartki pocztowe do losowo wybranych osób i instytucji w Polsce i zagranicą. Każda pocztówka będzie niosła podwójny przekaz - z jednej strony przez zdjęcie na kartce, z drugiej - dzięki osobistej wiadomości napisanej przez ucznia. Młodzi nadawcy liczą, że dostaną odpowiedzi na wysłane pocztówki.

       Uczniowie zostaną wcześniej przygotowani do wysłania kartek. Pracowali ze swoimi nauczycielami ze zdjęciami, zrobionymi przez fotografów z różnych krajów europejskich, które znajdują się na pocztówkach. Analizowali i interpretowali fotografie, poznawali kontekst ich powstania. Następnie wzięli udział w warsztatach pisarskich, na których ćwiczyli redakcję tekstu. Wypisując kartki, dzieci dzieliły się swoimi przemyśleniami.

      Akcja Solidarność. Podaj dalej!, w której uczestniczy szkoła Publiczna Szkoła Podstawowa w Repkach, to międzynarodowy projekt, realizowany równolegle w czterech krajach - Chorwacji, Francji, Hiszpanii i w Polsce. W naszym kraju działania prowadzi Fundacja Szkoła z Klasą. Pierwszą odsłonę akcja miała w zeszłym roku; uczniowie z całego kraju wysłali wtedy 700 pocztówek.  

     

                                                                                                                     Krystyna Cieciora

 

 

29 czerwca 2021

Osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021.

Przejdź do - Osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021.

„ZA KAŻDYM TRIUMFEM KRYJĄ SIĘ NOWE WYZWANIA”

 WIELKIE GRATULACJE !

W dniu 01.10.2021 w Sterdyni,  odbyły  się  Powiatowe Indywidualne Biegi  Przełajowe.    Reprezentacja naszej szkoły składała   się z 12 osób. W zawodach zdobyliśmy 2 medale a 4 osoby awansowały do biegów regionalnych.

I miejsce i awans do regionu zdobyła Martyna Wiceńciak

III miejsce +awans do regionu wywalczyła Oliwia Bartosiak

 

 

SOKOŁOWSKA OLIMPIADA DZIECI:   „Piłkarskie szóstki”

W dniu 2.06.2021 w eliminacjach do zawodów powiatowych w Jabłonnie Lackiej nasza drużyna składająca się zarówno z chłopców jak i dziewcząt z klas IV i  młodszych ,  wywalczyła  awans do finałów zdobywając   I m-ce w piłce nożnej. 

Skład drużyny  :

Weronika Jaszczuk

Lena Cielemęcka

Karol Cielemęcki

Tymoteusz Bojar

Aleksander  Mercha

Kacper Olszewski

Mikołaj Gawroński

Błażej Grodzki

Damian Żółkowski

 

7.06.2021 SOKOŁOWSKA OLIMPIADA DZIECI- Indywidualne biegi przełajowe.

Na zawodach Sokołowie Podlaskim zdobywamy III m-ce drużynowo chłopców. To był świetny występ naszych uczniów.

 

 

8.06.2021 XXII Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Lekkoatletyce im. R. Lecyka.

Brawa dla reprezentacji naszej szkoły! Zarówno dziewczynki jak też chłopcy zdobywają kolejne medale. Wielkie  gratulacje!

I m-ce w biegu na 800 m dziewcząt – Martyna wiceńciak

I m-ce w skoku w dal dziewcząt- Martyna  Wiceńciak

II m-ce w biegu na 100 m dziewcząt- Oliwia Kamińska

III m-ce w skoku w dal dziewcząt- Oliwia  Kamińska

III miejsce w skoku w dal Chłopców- Dominik Remiszewski

III m-ce w pchnięciu kulą dziewcząt – Amelia Andrzejewska

IV m-ce w skoku w dal dziewcząt młodszych – Oliwia Bartosiak

II m-ce drużynowo dziewcząt

 

29 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021.

WYCIECZKA DO NAŁĘCZOWA I KAZIMIERZA

Przejdź do - WYCIECZKA DO NAŁĘCZOWA I KAZIMIERZA

18 czerwca uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach uczestniczyli

 w  wycieczce do Nałęczowa i Kazimierza.Po długim okresie zdalnego nauczania udało się nam, przynajmniej na jeden dzień, wybrać w podróż do jednego z piękniejszych zakątków Polski.W Nałęczowie,który słynie z wód leczniczych i jest miejscowością uzdrowiskową,mieliśmy okazję odwiedzić Park Zdrojowy i spróbować kilku rodzajów wód leczniczych.Mogliśmy się przekonać jak różnorodne smaki może mieć woda.Następnie pojechaliśmy do Kazimierza.Pierwszym punktem programu był rejs statkiem po Wiśle.Ze statku roztaczał się piękny widok na położone na wzgórzach miasteczko.Cały czas towarzyszyły nam mewy,które uczniowie próbowali dokarmiać.Po zejściu ze statku zwiedzaliśmy miasto z Panią przewodnik.Mimo wysokiej temperatury,udało się nam wejść do ruin zamku i baszty oraz na Górę Trzech Krzyży.Na końcu naszego pobytu w Kazimierzu zakupiliśmy słynne kazimierskie koguty z ciasta i w dobrych humorach wyruszyliśmy w drogę powrotną do Repek.
 
29 czerwca 2021

MUZYCZNA POCZTÓWKA DLA MAMY I TATY

Przejdź do - MUZYCZNA POCZTÓWKA DLA MAMY I TATY

Mama i Tata to dwa słowa a ileż kryją w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze, niczym nie zmącone wspomnienia z dzieciństwa,  pierwsze radości i marzenia. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że mama dała mu największy skarb – życie. Wdzięczność tę wyrażamy  w różny sposób: poprzez miłość, codzienny szacunek, pamięć. Mama jest bardzo ważna, ale na drogach świata, razem z nią towarzyszy dzieciom – przyjaciel tata. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla dzieci rodzice to najważniejsze osoby w życiu i zarazem drogowskaz, który wyznacza im właściwą drogę. Z powodu sytuacji pandemii nie mogliśmy zorganizować uroczystości obchodów Dnia Rodziny w szkole, ale nasi uczniowie pod kierunkiem pani Barbary Flazińskiej i pani Anny Bogusz oraz wychowawców przedszkola pani Joanny Andrzejczuk, pani Jolanty Wojtczuk oraz pani Urszuli Zawadzkiej  przygotowali dla Was muzyczną pocztówkę.  

Życzymy Wam Drodzy Rodzice wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, samych radości i pociechy z Waszych Dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia muzycznych życzeń (linki poniżej).

Uczniowie, dyrektor, grono pedagogiczne oraz pracownicy

Zespołu Szkół w Repkach

Przedszkole:

https://drive.google.com/file/d/10yaZmAxQX-cIAI6_tddnX6JTSGiIH-IA/view?fbclid=IwAR3CzP6erV_7Sk3Ixsjbel0OVH0ygHQt0GjgkW8ae0OhRpj1ZpqXxD6wnr8

Klasy I-III

https://drive.google.com/file/d/1LgkYS8tRom11CMdtmaCBqE302N_tC5PV/view?fbclid=IwAR3O4WayU0Cm3z21QKeMV4HlHmRS-GakibikbxIy5jIVGdWQdb-AeEPXJHA

 

Klasy IV-VIII

https://drive.google.com/file/d/1aVaE_FJ_mdZ08IZqx1pq3xslXzEiL7sk/view?fbclid=IwAR114SU0covDVd7pzBICp0H8waBt7rSNHRioOH7isNhUs5nsSyIQYzvhWQc

23 czerwca 2021