Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Diecezjalny Dzień Młodzieży.

Przejdź do - Diecezjalny Dzień Młodzieży.

W czwartek 14 września 2023 roku, w święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego nasza szkoła wyjechała na wycieczkę do Drohiczyna na Diecezjalny Dzień Młodzieży pod hasłem ,,Zło dobrem zwyciężaj”. Udali się tam uczniowie klasy 7 i 8. Uczniowie udali się na miejsce autokarem. Przyjęcie odbyło się na placu katedralnym. Rozpoczęte zostało przez prowadzących ks. Łukasza Redosza oraz ks. Piotra Jarosiewicza. Uczniowie zostali powitani przez prowadzących i zaproszeni do zabawy. Księża poprowadzili przeróżne tańce i gry integracyjne. Następną konferencję poprowadził Piotr Bylina – znany w internecie jako Edzio RAP – freestylowiec, tiktoker, zawodnik FAME MMA, influencer. Oprócz tego, że wykonał swój niesamowity występ feestylowy, wygłosił swoje świadectwo wiary. Mówił o obecności i działaniu Pana Boga w swoim życiu. Na sam koniec jego konferencji, uczniowie ustawili się w kolejkę, aby zrobić sobie z nim zdjęcie i dostać od niego autograf. Po konferencji nadszedł czas na Mszę św., której przewodniczył bp. Piotr Sawczuk. Zostały wniesione sztandary szkół, które noszą imię świętego lub błogosławionego. Na ołtarzu umieszczono relikwie bł. Carlo Acutisa przy których wartę pełnili harcerze. Posługę liturgiczną sprawowali ministranci i lektorzy. Bp. Piotr Sawczuk wygłosił słowo Boże oraz homilię. Po Mszy św. Na scenie pojawił się zespół dziecięcy Małe TGD, który od lat śpiewa o wierze i o Bogu. Przyjęcie zakończyło się poczęstunkiem w ogrodach diecezjalnych, który pomogli przygotować wolontariusze z KSMu. Większa część naszych uczniów była podekscytowana tym spotkaniem i zapewnili, że za rok nie zawahają się przyjechać na następny Diecezjalny Dzień Młodzieży.

19 września 2023

Międzynarodowy Dzień Kropki.

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Kropki.

14 września przedszkolaki z Przedszkola w Repkach obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę .Każda grupa wykonała plakat z kolorowych kropek. BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

19 września 2023

Narodowe Czytanie w Zespole Szkół w Repkach

Przejdź do - Narodowe  Czytanie w Zespole Szkół w Repkach

13 września 2023 roku w Szkole Podstawowej w Repkach im. Janusza Korczaka odbyła się kolejna – 12. Akcja Narodowego Czytania, która została zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach kolejni Prezydenci kontynuowali zapoczątkowaną akcję. 

W tym roku ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej jest lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania. W naszej szkole   Narodowe Czytanie przygotowali uczniowie klas IV – VIII. W ramach spotkania przygotowali dekoracje prezentujące życie i twórczość Elizy Orzeszkowej. Następnie przeczytali wybrane fragmenty powieści ,,Nad Niemnem”

„Nad Niemnem” to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej, która ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne cieszyła się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników. W Drugiej Rzeczypospolitej powieścią zainteresowało się kino. „Nad Niemnem" to jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160. rocznica jest obchodzona w 2023 roku.

Narodowe Czytanie to akcja, która ma zachęcić do czytania największych dzieł literatury polskiej. Warto ją kontynuować, żeby uczniowie docenili piękno literatury i mieli potrzebę jej poznawania.

 

19 września 2023

Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Przejdź do - Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Dnia 14.09.2023 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.  Każdy z uczniów naszej szkoły, mógł oddać głos na swojego kandydata. Na liście kandydatów znaleźli się uczniowie z klas IV - VIII, którzy chcieli w roku szkolnym 2023/2024 reprezentować społeczność uczniowską.

Wyniki wyborów: 

  • Przewodniczący – Dawid Bartosiak kl. VIII,
  • Wiceprzewodnicząca – Maja Komar kl. VII
  • Skarbnik – Maciej Siemieniak kl. V
  • Członkowie: Zuzanna Małczuk kl. VIII, Lena Cielemęcka kl. VII, Julia Strycharczuk kl. VIA, Sandra Cholewka kl. VIB, Zofia Skorupka kl. IV

Opiekunami Samorządu zostali: P. Krzysztof Krasuski i P. Sylwia Przybyszewska.

Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym.

18 września 2023

Wręczenie stypendiów.

Przejdź do - Wręczenie stypendiów.

Dnia 8 września 2023 roku w hali sportowe Zespołu Szkól w Repkach wręczone zostały stypendia. Gmina Repki realizując „Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w Gminie Repki”, podczas Sesji Rady Gminy Repki przyznała: 22 stypendia dla uzdolnionych uczniów naszej szkoły uczęszczający w roku szkolnym 2022/2023 do klas od IV do VIII. Stypendia przyznawane są w formie jednorazowej nagrody pieniężnej, a ich wysokość zależna jest od liczby przyznanych stypendiów. Stypendia wręczyła Pani Wójt Apolonia Stasiuk oraz Pani Dyrektor Maria Pietrzak.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

18 września 2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

Przejdź do - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

W poniedziałek 4 września 2023 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego  roku szkolnego 2023/2024. Zgromadzeni uczniowie, rodzice, opiekunowie, pracownicy obsługi i nauczyciele na czele z Panią Dyrektor, Marią Pietrzak uczestniczyli w Mszy świętej odprawionej przez ks. Tomasza Szmurło. Piękną oprawę muzyczną zapewnił chór pod opieką Pani Barbary Flazińskiej. Następnie, po krótkiej przerwie, odbyła się część oficjalna na hali sportowej.  Na początku odśpiewano Hymn państwowy. Pani Dyrektor  przywitała  Panią Wójt Apolonię Stasiuk oraz Panią Iwonę Dmowską, a także wszystkich zgromadzonych. Następnie zabrała głos Pani Wójt, przekazując życzenia owocnego i pracowitego, ale i pełnego sukcesów nowego roku szkolnego.  Pani dyrektor przekazała  ważne sprawy organizacyjne związane z funkcjonowaniem placówki,  przedstawiła  wychowawców poszczególnych klas. Wszyscy z zadowoleniem przyjęli swoich nauczycieli. Z tym większą  ochotą dzieci i młodzież udali się do klas na spotkanie  z wychowawcami. 

11 września 2023