Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Pasowanie na Przedszkolaka.

Powiększ zdjęcie Uczestnicy%20uroczystości.
28 listopada 2023 to bardzo ważny dzień w Publicznym Przedszkolu w Repkach, ponieważ tego dnia 23 dzieci z grupy Motylki zostało pełnoprawnymi Przedszkolakami. 14 chłopców i 9 dziewczynek przed szacownym gronem złożonym z zaproszonych gości "zdało egzamin" na Przedszkolaka. Zaproszenie przyjęła Pani Apolonia Stasiuk Wójt Gminy Repki, Pani Maria Pietrzak Dyrektor Zespołu Szkół w Repkach, Pani Teresa Jaszczuk Wicedyrektor Zespołu Szkół w Repkach, Pani Iwona Dmowska pracownik Urzędu Gminy oraz rodzice wszystkich przedszkolaków.
 Dzieci pokazały co potrafią . Podczas krótkiej prezentacji śpiewały piosenki i recytowały wiersze o tym jak być dobrym i zdrowym przedszkolakiem, a także zatańczyły układ w parach.
 Wszyscy widzowie zgodnie przyznali, że dzieci zasługują na miano Przedszkolaka. W związku z tym  cała grypa Motylków złożyła Przyrzecznie. Następnie po przekroczeniu bramy z balonów, Pani Dyrektor Maria Pietrzak, ogromnym lizakiem, każde dziecko pasowała na Przedszkolaka. Lizak ten wzbudzał zachwyt i pożądanie, dlatego każdy nowy przedszkolak został nagrodzony małym lizakiem. Dzieci otrzymały też, z okazji Pasowania na Przedszkolaka,  okolicznościowe dyplomy i piękne upominki od Pani Wójt Apoloni Stasiuk, Pani Dyrektor Marii Pietrzak, od rodziców, wychowawców i starszych kolegów z grup Krasnali i Słoneczek, które w ten sposób przyjęły Motylki do swojego grona.
 Uroczystość uświetnił wspaniały tort, który wszystkim bardzo smakował. Na zakończenie już tylko wspólne zdjęcie i  słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
 Życzymy, by wszystkie dni Przedszkolaków  z grupy Motylki w naszej placówce  były bogate w nowe doświadczenia, pełne radosnej zabawy i wprowadzały dzieci w piękny świat wiedzy, a rodzicom zadowolenia z osiągnięć swoich pociech.
1 grudnia 2023
Czytaj więcej o: Pasowanie na Przedszkolaka.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu.

Powiększ zdjęcie Uczestnicy%20uroczystości.

W piątek 24 listopada 2023 r. dzieci z przedszkola w Repkach uczestniczyły w obchodach ,,Światowego Dnia Pluszowego Misia". Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wysłuchały wierszy, rozwiązywały tematyczne zagadki, obejrzały bajkę pt. ,,Miś Uszatek" i bawiły się przy radosnych piosenkach. Spróbowały również słodkiego przysmaku misia - miodku. Dużo radości przyniosło dzieciom wykonanie zdjęcia w ,,misiowej" fotobudce oraz słodki poczęstunek - urodzinowy tort misia. Każde dziecko na pamiątkę tego święta otrzymało medal oraz dyplom. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, że mogły spędzić ten dzień ze swoimi pluszowymi ulubieńcami.

29 listopada 2023
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu.

Planetarium

Powiększ zdjęcie Uczestnicy%20filmu.

Dnia 27 listopada 2023 roku odwiedziło naszą szkołę mobilne planetarium, w którym wyświetlane są filmy w najnowszej technologii 360 stopni.. Film był wyświetlany w specjalnym namiocie w kształcie kopuły, dzieci miły wrażenie jakby same podróżowały po galaktyce. Uczniowie odbyli niezwykłą podróż po wspaniałych miejscach w kosmosie i poznali jego tajemnice.

27 listopada 2023
Czytaj więcej o: Planetarium

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Powiększ zdjęcie Uczestnicy%20obchodów.

24 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, doceniając jego rolę    w życiu każdego z nas. Jest nie tylko zwykłą zabawką, ale też wyjątkowym przyjacielem, który pomaga niekiedy przezwyciężyć trudności. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w towarzystwie swoich ulubionych pluszaków. Dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

27 listopada 2023
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Diecezjalny konkurs "Wartościowe Opowieści".

Powiększ zdjęcie Laureaci%20konkursu.

„Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno”- to hasło tegorocznego konkursu  „Wartościowe opowieści”, którego finał miał miejsce 15 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Wyszyńskiego w Kosowie Lackim.

W konkursie ogłoszonym przez Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego naszej diecezji wzięła udział nasza szkoła.

Uczniowie klasy III pod kierunkiem pani Marioli Iwańskiej przygotowali prace plastyczne. Prace zostały wykonane na temat „Moje życie jest pełne radości”. W swoich pracach dzieci pokazały sytuacje, miejsca, które dostarczają im powodów do radości. Motywem przewijającym się przez niemal wszystkie prace była rodzina.

W konkurs włączyli się również uczniowie klasy IV i V, którzy zmierzyli się z tematem „Czas to miłość”. Powyższe słowa, zaczerpnięte z nauczania bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego należało przedstawić za pomocą grafiki komputerowej. Z pomocą pani Anny Bogusz i Sylwii Przybyszewskiej powstały wspaniałe prace na komputerze, loga obrazujące w bardzo ciekawy dany temat. Tu motywem wiodącym była tarcza zegara, wzbogacona elementami pogłębiającym zadany temat.

Przygotowane prace trafiły do szkoły w Kosowie Lackim. Tam komisja konkursowa spośród wielu prac z całej diecezji wyłoniła zwycięzców. Wśród nich, nasza uczennica Aleksandra Niewińska z klasy III otrzymała wyróżnienie.

Gala finałowa odbyła się w środę 15.11.2023 r. w szkole w Kosowie Lackim, w której razem z mamą wzięła udział Ola.

Wręczenia nagród dokonał nasz ks. Biskup i zaproszeni Goście. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Naszej uczennicy Oli bardzo gratulujemy, a wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za wzięcie udziału w całym wydarzeniu.

Całość konkursu w naszej szkole koordynowali katecheci pani Teresa Jaszczuk i ks. Tomasz Szmurło.

22 listopada 2023
Czytaj więcej o: Diecezjalny konkurs "Wartościowe Opowieści".

WIZYTA W TEATRZE

Powiększ zdjęcie Uczestnicy%20wycieczki

17 listopada 2023 roku uczniowie klas IV- VI  Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Repkach obejrzeli w Sokołowskim Ośrodku Kultury  spektakl pod tytułem „LEGENDY PIASTOWSKIE „.

Sztuka , którą przedstawili aktorzy Teatru Artenes bardzo się wszystkim podobała. Wędrując z księciem  Mieszkiem po terenach Polan i  licznych książęcych grodach uczniowie zapoznali się historią i obyczajami dawnych Słowian,  poznali legendy wg. których powstało państwo polskie. Uczniowie mogli również przypomnieć sobie znane z odwagi i męstwa legendarne  postacie takie jak Wanda, książę Krak, Piast Kołodziej i inni. Sztukę urozmaiciła wspaniała scenografia , kostiumy, muzyka i efekty świetlne. Wszyscy uczestnicy wyjazdu świetnie się bawili, a sztuka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

21 listopada 2023
Czytaj więcej o: WIZYTA W TEATRZE